baner750x100

Ochrona

Odpowiedź dr hab. Piotr Gomułka w sprawie nicieni

Odpowiedź dr hab. Piotr Gomułka w sprawie nicieni pochodzących od okoni złowionych na rz.Nogat w dniach 21-24 czerwca br.

Naukowcy przeprowadzili odłowy kontrolne

W dniu 22.10.2019r. naukowcy w obecności dwóch pracowników biura ZO PZW w Elblągu przeprowadzili odłowy kontrolne 500 m odcinka rz. Wąska w m. Węzina - poniżej elektrowni wodnej. Odcinek ten był dotknięty dopływem ścieków w maju 2014 r., czego efektem były masowe śnięcia ryb. Poniżej przedstawiamy wyniki połowów:

Czytaj więcej...

Złapano kłusowników na j.Drużno

Informuję, że w sobotę 19.10.2019r. strażnicy rybaccy w rezerwacie przyrody j. Drużno w m. Stankowo zatrzymali na "gorącym" uczynku dwóch kłusowników odławiających ryby z pontonu. Jeden z kłusowników próbował uderzyć wiosłem - strażnika. Na miejsce zdarzenia zostali wezwani funkcjonariusze Policji, którzy ukarali osoby kłusujące mandatem karnym kredytowanym w łącznej wysokości 1100 zł. Skłusowane szczupaki zostały wypuszczone do wody.


Informację sporządził: Krzysztof Cegiel

Działania strażników SSR przy kole PZW w Kwidzynie

Informuję, że w dniu 05.09.2019r. strażnicy SSR działający przy kole PZW w Kwidzynie zabezpieczyli następującą ilość sprzętu klusowniczego:
- j. Krzykosy - żak - 1szt., wędka - 2 szt.
- j. Rakowiec - sieć zastawna - 1 szt.
Ryby z gatunków: karp, lin, karaś pospolity zostały uwolnione do wody.

Informację sporządził:
Krzysztof Cegiel

Sprzątamy Jelenią Dolinę.

IMG 7772 IMG 7769

Podkategorie

 • Katastrofa ekologiczna
  Liczba artykułów:
  7
 • Działania Straży Rybackiej w ostatnich dniach.

  Biuro ZO PZW w Elblągu informuje, że w ostatnich dniach strażnicy rybaccy zabezpieczyli 25 kg stynki w worku po brykiecie w pobliżu śluzy Michałowo na rz. Nogat oraz sieć kłusowniczą o dł. 100 mb na j. Drużno, która była zastawiona w okolicy stacji pomp w Gronowie Górnym. Ryby i sieć zostały zdane za pokwitowaniem do magazynu ZO PZW. Kontynuowana jest również akcja sprzątania brzegów wód użytkowanych przez OPZW w Elblągu. Do dnia 10.03.2016r. zebrano 53 worki śmieci o pojemności 80 l każdy. Śmieci zostały zebrane z brzegów: Kanału Linawa, rz. Nogat, rz. Elbląg, a także j. Drużno (rejon Gronowa Elbląskiego). Prace porządkowe będą kontynuowane.

  Liczba artykułów:
  14